Nėštumo testas iš kraujo

Toms, kurioms atsakymo reikia čia ir dabar,  padės nėštumo nustatymas iš kraujo. Jis leidžia atgauti ramybę greičiau nei šlapimo testas. Jei pamiršote išgerti kontraceptinę tabletę, plyšo prezervatyvas (turėjote nesaugius lytinius santykius), neplanuojate nėštumo ar šiaip pritrūko kantrybės laukti  teigiamo rezultato, pirmyn į laboratoriją priduoti kraujo.

Kada pagalvoti apie šį nėštumo testą?

Jei nenori laukti artėjančių mėnesinių ir tau labai svarbu kuo greičiau sužinoti ar esi nėščia. Kraujo tyrimą gali atlikti  jau 8 dieną po nesaugių lytinių santykių. Dažniau šis tyrimas reikalingas gydytojui kai  įtariamos nėštumo komplikacijos, tokios kaip negimdinis nėštumas, persileidimas.

Jeigu praėjo mėnesinių laikas, o jų nėra, užtenka atlikti šlapimo testą.

Kas tiriama nėštumui nustatyti?

Nėštumo testui atlikti reikalingas kraujas. Jame yra hormono (žmogaus chorioninio gonadotropino-HCG), kuris gaminasi maždaug praėjus 6 dienoms po pastojimo. Kai apvaisinta kiaušialąstė įsitvirtina gimdoje. Kraujyje surandamas šis hormonas ir taip patvirtinamas nėštumas.

Kada atlikti šį tyrimą?

Mėnesinių laukti nereikia. Nėštumą galima nustatyti praėjus  tik 8 dienoms po nesaugių lytinių santykių, tai yra savaitė iki mėnesinių.

Galima atlikti bet kuriuo paros metu.

Kaip ir kur atliekamas šis tyrimas?

Šis tyrimas gali būti paskirtas jūsų šeimos gydytojo ar gydytojo ginekologo ir atliktas jūsų poliklinikoje, šeimos klinikoje. Arba jūs galite nuvykti tiesiai į laboratoriją. Tyrimui bus paimtas kraujas iš venos. Atsakymas gaunamas tą pačią ar sekančią dieną.

Kaip vertinamas nėštumo testas?

Kraujyje nustatomas hormono (žmogaus chorioninio gonadotropino-HCG) kiekis. Atsakyme pateikiama skaičiais, pagal kuriuos galima nustatyti nėštumo dydį.

Ar klysta nėštumo testas?

Jautrumas 99%. Jautresnis už šlapimo testą, kadangi randamas mažesnis hormono kiekis, todėl gali būti atliktas anksčiau. Hormono kiekis kraujyje greitai didėja, todėl esant neigiamam testui  ir abejojant dėl jo tikslumo reikėtų pakartoti po dviejų parų.

Atmintinė:

  • Gali atlikti likus savaitei iki mėnesinių.
  • Nuvyk į savo polikliniką, šeimos kliniką arba į laboratoriją.
  • Paprašyk ištirti žmogaus chorioninį gonadotropiną-HCG.
  • Priduok kraiją ir lauk atsakymo.
  • Esant neigiamam, jei abejoji gali pakartoti po 2 dienų. Daugiau kartot nereikia.
  • Esant teigiamam, kreipkis į savo gydytoją.
  • Jeigu praėjo mėnesinių laikas užteks atlikti šlapimo tyrimą.

Gyd. Natalija Balasevičienė