Krūtys keičiasi nuo nėštumo pradžios, pasikeitimus sukelia hormonų svyravimai. Vyksta krūtų pasiruošimas naujagimio žindymui.
Pirmas trimestras (iki 12 nėštumo savaitės)
Galite jausti krūtų tempimą, dilgčiojimą, jautrumą, skausmą. Speneliai gali būti atsikišę, jautrūs. Šiuos pokyčius pajaučia apie 75% nėščiųjų. Tai vienas anksčiausių nėštumo požymių, kuris prasideda po 1-2 savaičių nuo pastojimo, tai yra 4-6 nėštumo savaite.
Dažnai moterims neramu, kai pabaigoje 12 nėštumo savaitės, šie simptomai vos juntami ar išnyksta. Nereiktų nerimauti, tai visiškai normalu. Taip nutinka dėl hormonų sumažėjimo.
Antras trimestras (13-27 nėštumo savaitė)
Krūtys padidėja, venos paryškėja. Taip atsitinka, kadangi daugiau kraujo priteka į krūtis. Hormonai skatina odos ląsteles gaminti daugiau pigmento. Speneliai ir areolė (vieta aplink spenelius ) tampa didesnė ir tamsesnė. Šie pasikeitimai gali išlikti kol žindysite naujagimį. Jau nuo 16 savaitės gali atsirasti priešpenis.
Krūtims didėjant, gali atsirasti strijos.
Trečias trimestras (nuo 28 nėštumo savaitės)
Krūtys dar labiau išdidėja, jei neturėjote priešpienio jis gali atsirasti, o kartais jo nebūna iki gimdymo.
Krūtys pradeda keistis anksti ir pasikeitusios lydi jus viso žindymo laiku. Kai kurie pokyčiai išlieka visam gyvenimui, tai strijos.
Gyd. Natalija Balasevičienė