Dažnai nėštumo metu labai stipriai užsinorime valgyti tam tikrą maistą, kuro anksčiau nevalgėme ar net nemėgome.
Kada tai prasideda?
Dažniausiai pirmo nėštumo trečdalio pabaigoje. Stipriausiai pasireiškia antrame trečdalyje ir sumažėja trečiame. Bet tai gali tęstis ir po gimdymo. Taigi staigus noras valgyti tam tikrą maistą gali tęstis visą nėštumą ir po gimdymo.
Kodėl atsiranda šis noras?
Mokslininkai tiksliai nežino kaip paaiškinti šį procesą. Yra keletas teorijų:
1.Hormoniniai pokyčiai.
Nėštumo metu vyksta hormoniniai pokyčiai, ypač pirmame nėštumo trečdalyje. Hormonai keičia uoslę (kas anksčiau kvepėjo, dabar skleidžia nemalonų kvapą), paveikia nuotaiką ir tai lemia kokio maisto jūs labiausiai norite.
2.Sustiprėja jutimai
Kvapai ne tik keičiasi, bet ir užuodžiami stipriau. Todėl maistas su stipriu ir aštriu kvapu gali tapti nevalgomas nėštumo metu. Tuo tarpu švelnus kvapas jį gali padaryti jūsų trokštamu maistu.
3.Padidėjęs maisto medžiagų poreikis.
Nėščiosioms padidėję poreikis tam tikrų maisto medžiagų (geležies, kalcio), todėl traukia maisto produktai, kurie turi daug šių medžiagų.
4.Kūltūros įtaka.
Pastebėta, kad skirtingų šalių moteris nori valgyti skirtingus produktus (amerikietės šokoladą, japonės ryžius).
Kad ir kiek tų teorijų, visos jos priklauso nuo hormonų pokyčių nėštumo metu.
Koks maistas dažniausiai traukia nėštukes?
-saldainiai, šokoladas
-vaisiai
-greitas maistas
-ledai
Ar valgymas tam tikro maisto yra pavojingas?
-Jei trauka atsiranda koloringiems produktams ir jų vartojimas neribojamas, tai gali sukelti didelį svorio augimą, nėštuminį diabetą ir kitas problemas.
-Jei vegaterė staiga užsimano mėsos, reikia pagalvoti ar nėra mažakraujystės.
-Kartai atsiranda noras valgyti ne maisto produktus: purvą, skalbimo miltelius, molį, pelenus. Nedaugeliui atsiranda potraukis alkoholiui, vaistams. Tai jau yra problema, todėl apie tai reikia informuoti jus prižiūrintį specialistą.