Gripo vakcina maitinant krūtimi

Šiam laikotarpiui labai aktuali tema gripo vakcina. Šiuo metu vis dažniau girdime pasisakančius prieš skiepus. O ką jau kalbėti jei pasiūloma skiepytis nėštumo ar žindymo metu.

Dažnai akyse pamatau priešiškumą. Paklausus kodėl nenorite skiepytis, paprastai  manote, kad tai pavojinga, bet tiksliau pasakyti nieko negalite. Labai džiaugiuosi, kad moterys ,su kuriomis tenka dirbti, išklausiusios mokslų pagrįsta informaciją sutinka skiepytis nuo gripo.

Kodėl žindančioms moterims rekomenduojama pasiskiepyti nuo gripo?

Susirgus gripu žindymo metu, dažniau atsiranda komplikacijų. Taip būna, kadangi pasikeitusi imuninė sistema, pokyčiai širdyje ir plaučiuose atsiradę nėštumo metu dar nesugrįžo į iki nėštumo buvusį lygį.

Susergama bronchitu, plaučių uždegimu. Galite gripu užkrėsti savo žindomą kūdikį.

Vakcina padės apsaugoti tiek jus, tiek jūsų kūdikį.

Ar skiepai nuo gripo yra saugūs žindant krūtimi?

Visame pasaulyje milijonai maitinančių mamų skiepijamos nuo gripo daugelį metų. Tat atlikta daug tyrimų ir padaryta išvada. Skiepytis nuo gripo yra saugu.

Vakcinoje nėra gyvų virusų, todėl ji negali sukelti gripo.

Gali būti pašaliniai reiškiniai, kurie per 1-2 dienas praeina:

  • dūrio vietoje skausmas, paraudimas, patinimas
  • karščiavimas
  • raumenų skausmas
  • pykinimas
  • galvos skausmas
  • nuovargis

Kadangi vakcinai gaminti naudojami vištų kiaušiniai, jeigu yra alergija jiems skiepytis nerekomenduojama.

Kaip veikia gripo vakcina?

Gripo vakcina stimuliuoja imuninę sistemą ir gaminasi medžiagos-antikūniai, kurie jums užsikrėtus puola gripo virusą. Po skiepų pakankamai antikūnių pasigamina per dvi savaites.

Kodėl reikia skiepytis kiekvienais metais?

Laikui bėgant antikūnių mažėja, o ir gripą sukeliantys virusai keičiasi kiekvienais metais. Tai reiškia, kad gripas (ir skiepai) kitais metais gali skirtis. Todėl reikia skiepytis kiekvienais metais ir vėl.

Kada turėčiau skiepytis?

Geriausias laikas pasiskiepyti yra rudenį, nuo spalio pradžios iki lapkričio pabaigos. Jei praleidote šį laiką, galite pasiskiepyti ir vėliau.

Kaip galima pasiskiepyti nuo gripo?

Kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Gyd. Natalija Balasevičienė