Mergystės plėvės atstatymas – NE(KALTA)

Mergystės plėvės vientisumo atstatymas, kitaip sakant nekaltybės žiedo grąžinimo operacijos, yra paslaptingiausios. Informacijos mažai, pacientės nori išlikti paslaptyje.

Ši operacija jokiu medicininių indikacijų neturi. Jos atliekamos moteriai pageidaujant. Dažniausiai dėl religinių įsitikinimų, kur svarbi kraujo dėmė ant paklodės kitą rytą po vestuvių. Retais atvejais po buvusių prievartinių pirmųjų lytinių santykių. Kadangi operacija trumpa, ją galima atlikti nuskausminus vietiškai,  pastaruoju metu tai tapo, kaip dovana mylimajam įvairių sukakčių proga.

Mergystės plėve, tai lyg užuolaida, paslapties šydas, uždarantis įėjimą į makštį, ir saugantis ją nuo infekcijos iki lytinio subrendimo. Plėvėje būna angutė, kartais ir kelios, kad galėtų nutekėti kraujas iš makšties mėnesinių metu. Gali angutės nebūti, tuomet kraujas negali ištekėti, atsiranda pilvo skausmai ir tenka ją įpjauti, kad kraujas ištekėtu.

Pagal angos formą mergystės plėvės suskirstytos į tipus:

Nors pirmieji lytiniai santykiai siejami su mergystės plėvės įplyšimais ir krauju, taip būna ne visuomet. Kraujo gali ir nebūti, o plyšti ji gali ir savaime: sportuojant, važiuojant dviračiu,  įvedant tamponą ir panašiai. Kartais dėl savo galimybės temptis ji gali ir neplyšti visai.

Mergystės plėvės netekimas (nekaltybės praradimas) vadinama defloracija. Visos gimusios mergaitės turi mergystės plėvę.

Įplyšus mergystės plėvei jos likučiai lieka ir matomi makštyje visą likusį gyvenimą. Būtent jie ir siuvami operacijos metu. Pagal išliekamą efektą operacija gali būti trumpalaikė ir ilgalaikė.

Po operacijos lytiniai santykiai galimi iškart. Jei santykių nėra. Po 1 savaitės, siūlams ištirpus viskas atrodo taip, kaip buvo iki operacijos. Tai trumpalaikė operacija.

Ilgalaikės operacijos metu efektas išlieka iki lytinių santykiu, nesvarbu po kiek laiko jie bus. Operacijos metu atnaujinami likučių kraštai ir jie susiuvami tarpusavyje. Žaizda sugija po 7-10d. Komplikacijų praktiškai nebūna.  Siūlai ištirpsta patys. Lytiniai santykiai ne anksčiau kaip po 3 savaičių, geriausiai po 3 mėnesių. Po 1 mėnesio ginekologas nemato, kad buvo atlikta operacija.

Kaip jaučiatės po operacijos? Taip kaip pirmų lytinių santykių metu. Skausmas ir kraujas.

Gyd. Natalija Balasevičienė