Maudynėms TAIP mėnesinių metu

Vasaros metu viena iš maloniausių veiklų – maudynės. Jos padeda atsigaivinti ir smagiai praleisti laiką. Tačiau ką daryti mėnesinių metu… Ar galima maudytis, kai užklumpa menstruacijos? Tai dažniausias moterų užduodamas klausimas. Jei norite sužinoti atsakymą ir paskaityti apie tai plačiau, tuomet šis straipsnis jums.

Jeigu maudynės jums teikia malonumą, tuomet nėra jokių kliūčių, kurios neleistų maudytis užklupus menstruacijoms.

Bet ar maudynės menstruacijų metu higieniška?

2016 m. vienas iš fitneso centrų Gruzijoje buvo plačiai aptarinėjamas žiniasklaidos, kai moterų rūbinėje paskelbė užrašą: „Mielos ponios! Menstruacijų laikotarpiu neikite į baseiną “.  Jie teigė, kad tai ne higieniška kitų atžvilgiu. Tačiau, jeigu naudosite tamponus arba menstruacines taureles, tuomet mažai tikėtina, kad kraujas apskritai pratekės į išorę.  O jei jo ir pateks, šis kiekis bus labai mažas, vanduo jį praskies ir jo kiekis bus minimalus, kaip ir čia patenkančių šlapimo ar prakaito lašelių. Todėl galima teigti, kad maudynės menstruacijų metu – higieniška.

Ar maudynių metu gresia palikti kruviną pėdsaką vandenyje?

Vandens slėgis – pagrindinė priežastis, kuri laikinai sustabdo kraujavimą maudynių metu. Tačiau jei juokiatės, kosite, čiaudite ar intensyviau judate, slėgis gali pasikeisti, tuomet galimai išsiskirs nedidelis kraujo kiekis. Gera žinia ta, kad kraujo pėdsakas bus beveik nepastebimas.

Kaip sumažinti kraujo ištekėjimą į išorę?

Išlipus iš vandens, kraujas vėl pradės tekėti įprastai, todėl plaukiant verta naudoti tamponą (jį pasikeiskite iš karto išlipus iš vandens) ar menstruacinę taurelę (ją galima palikti iki 12 valandų), kuri yra puiki alternatyva tamponams. Įklotai nėra geras pasirinkimas, nes jie sugeria vandenį ir tampa neveiksmingi bei sukelia nepatogumo jausmą.

Maudynės – malonumas, bet ar šis pasimėgavimas nekainuos infekcijos?

Labai mažai tikėtina, kad maudynės kainuos jums makšties ligą. Odos infekcijos ir skrandžio ligos nurijus užterštą vandenį yra daug dažnesnės. Lytiškai plintančiomis ligomis neužsikrėsite, bet nešvarus ar chloruotas baseino vanduo gali dirginti makštį ir keisti jos ph, todėl gali išsivystyti grybelinė infekcija ar bakterinė vaginozė. Todėl po maudynių svarbu nusiprausti po dušu (kad sumažintumėte chloro poveikį) ir vengti sėdėti su šlapia maudymosi apranga.

Bijote, kad  krauju nusidažys maudymosi kostiumėlis?

Jei nerimaujate dėl kraujo dėmių, galite dėvėti tamsios spalvos maudymosi kostiumėlį arba papildomai dėvėti maudymosi šortus. Paprašykite draugės atkreipti dėmesį ir įspėti jus arba reguliariai nueikite pasikrinti pati – tokiu būdu galėsite atsipalaiduoti ir tiesiog linksmintis vandenyje.

 

Taigi, jeigu norite eiti maudytis – neleiskite mėnesinėms jūsų sustabdyti!

Gyd. Natalija Balasevičienė