Nėštumo testas iš šlapimo

Nėštumo testas reikalingas norint sužinoti ar laukiesi. Vieniems tai – svajonių išsipildymas, kitiems – problema. Bet visi jį atlieka su nerimu.

Kada pagalvoti apie nėštumo testą?

Jei laiku nesulauki mėnesinių arba vietoje normalių mėnesinių buvo nežymus pakraujavimas, pagalvok apie nėštumą ir pirmyn į vaistinę. Anksti supratus, kad laukiesi, gali priimti sprendimus, keisti savo gyvenimą į sveikesnį ir taip sudaryti palankesnę aplinką užsimezgusiai gyvybei.

Įvertink, kad mėnesinių gali nebūti laikantis dietų, intensyviai sportuojant, esant stresui ar sergant tam tikromis ligomis nors nėštumo nėra.

Kokie būna nėštumo testai?

Jie būna:

Juosteliniai- popierinė juostelė.

Kasetiniai- popierinė juostelė įdėta į plastikinę dėžutę.

Kuris geriau?

Kainą lemia firma, bet testo tikslumą lemia, jo atlikimas. Taigi svarbu ne kiek už jį sumokėjote, o kaip jį atlikote.

Kaip veikia nėštumo testas?

Nėštumo testui atlikti reikalingas šlapimas. Jame yra hormono (žmogaus chorioninio gonadotropino) arba jo dalių , kurios gaminasi maždaug praėjus 6 dienoms po pastojimo. Kai apvaisinta kiaušialąstė įsitvirtina gimdoje. Nėštumo testu surandamas šis hormonas ir taip patvirtinamas nėštumas.

Kada atlikti nėštumo testą?

Jis atliekamas nesulaukus mėnesinių.

Nėštumo testas  gali nustatyti nėštumą praėjus 10 dienų po nesaugių lytinių santykių, todėl galimas jo atlikimas ir prieš mėnesinių laiką, bet mažėja tikslumas.

Taigi , kad gauti tikslų rezultatą, geriau jį atlikti nesulaukus mėnesinių kelias dienas arba praėjus 3 savaitėms po nesaugių lytinių santykių.

Jei mėnesinės nereguliarios ir nežinai kada jos turi būti, nėštumo testas atliekamas 3 savaitės po nesaugių lytinių santykių.

Galima atlikti bet kuriuo paros metu, tačiau geriausia ryte. Ryte hormono kiekis šlapime didžiausias, tad ir nėštumo testas bus tiksliausias.

 Kaip atliekamas nėštumo testas?

Juostelinis- pasišlapinus į indelį juostelė merkiama į šlapimą.

Kasetiniai- pasišlapinus į indelį iš jo pipete, kuri yra dėžutėje, paimamas šlapimas ir užlašinamas ant juostelės esančios kasetėje.

Kaip vertinamas nėštumo testas?

Testas vertinamas po kelių minučių (po kiek nurodoma informaciniame lape). Bet nevėliau kaip po

15-20 minučių.

Ant juostelės atsiranda spalvotos linijos, dažniausiai raudonos

Viena – nėštumo testas neigiamas – jūs nesilaukiate. Kartais jis atliekamas per anksti, todėl po kelių dienų galite pakartoti. Dvi – nėštumo testas teigiamas – jūs nėščia. Kreipkitės į savo gydytoją. Net ir neryški antra juostelė reiškia teigiamą nėštumo testą.

Pirma juostelė parodo, kad nėštumo testas veikia, o antra ar jūs laukiatės. Jei neatsiranda išvis spalvotų juostelių, tuomet nėštumo testas blogas.

Ar klysta nėštumo testas?

Tikslumas 99%. Jei atliktas teisingai, klysti tikimybė labai maža iki 1%.

Jis gali būti teigiamas, jei vartojami šio hormono turintys vaistai , vyksta persileidimas (kelios dienos po susilaikiusių mėnesinių jūs sukraujavote) , yra negimdinis nėštumas, kiaušidžių ligos.

Gali būti ir neigiamas, nors esi nėščia. Kai pritrūkus kantrybei jis atliktas per anksti ar nėštumas didesnis kaip 12 savaičių ir per didelio hormono kiekio nėštumo testas nesuranda.

Dažnai būna daug hormono dalių, o ne viso hormono ir kai kurie testai teigiami tampa tik kai randa visą hormoną. Nors hormono dalys taip pat rodo nėštumą.

Todėl jaučiant, kad yra nėštumas, nors testas neigiamas, tikslinga jį kartoti po keleto dienų arba atlikti kraujo tyrimą.

Atmintinė:

  • Patikrinkite galiojimo laiką.
  • Nėštumo testą atlikite kelios dienos nesulaukus mėnesinių ar praėjus 3 savaitėms po nesaugių lytinių santykių.
  • Įdėmiai perskaitykite informacinį lapelį.
  • Geriausiai atlikti ryte.
  • Vertinti po kelių minučių.
  • Dvi juostelės, nors antra ir neryški rodo, kad jūs esate nėščia.
  • Esant  teigiamam nėštumo testui kreipkitės į savo gydytoją.
  • Esant neigiamam, pakartokite po kelių dienų.

                    Gyd. Natalija Balasevičienė